Stravování ve školní jídelně

Žáci mají nárok na dotovaný oběd i během distanční výuky a někteří toto již využívají. Pokud se od 1. března uzavřou 1. a 2. ročníky, platí i pro ně, že si mohou stravu odebírat. Při uzavření škol budou automaticky obědy odhlášeny pro všechny děti ZŠ Masarykova. Speciální škole budou odhlášeny obědy dětem i zaměstnancům.

Obědy budou ponechány dětem na distanční výuce, kteří již odebírají stravu do jídlonosiče. Rodiče dětí pro přihlášení obědů pro týden od 1.3. prosím, aby volali na tel. 461 725 996, mobil 724 301 423  nebo psali na e-mail:  

Při odběru stravy je potřeba na jídlonosič napsat jméno a třídu a přijít si pro oběd nejdéle do 13.00 hod.

S pozdravem, Jana Žďárová, školní jídelna Polička

Informace ŠJ

Prosíme rodiče dětí na distanční výuce o pozastavení plateb obědů ve školní jídelně. Většina strávníků, kteří nechodí na obědy a platí převodem z účtu, má uhrazenou stravu již do konce školního roku. Děkuji.

S pozdravem,
Jana Žďárová
Školní jídelna Polička,
Rumunská 646
57201 Polička

tel.:461 725 996

Videokonference pro zájemce z řad rodičů budoucích prvňáčků z ostatních MŠ

111Vážení rodiče budoucích prvňáčků, dovolujeme si vás pozvat na videokonferenci, která je určená právě vám k získání důležitých informací, týkajících se vašich dětí, které by měly nastoupit od září 2021 k povinné školní docházce na Masarykově základní škole v Poličce.

Tato videokonference se koná 23.2.202115 hodinPro přihlášení vám bude, na vaši e-mailovou adresu, zasláno heslo, na které pouze kliknete. 

V případě dalších informací nás můžete kontaktovat na tel.čísle 739 572 158 nebo na e-mailové adrese:

MŠ Čtyřlístek

obr

Vážení rodiče budoucích prvňáčků, dovolujeme si vás pozvat na videokonferenci, která je určená právě vám k získání důležitých informací, týkajících se vašich dětí, které by měly nastoupit od září 2021 k povinné školní docházce na Masarykově základní škole v Poličce.

Tato videokonference se koná 11.2.202115 hodin. Přihlásíte se tím, že kliknete na tento odkaz: meet.google.com/wxh-hoab-vnd

Okresní kolo Matematické olympiády

Dne 27. ledna 2021 se konalo okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z9. Vše probíhalo v online prostředí. Naši školu výborně reprezentovali Adam Havlík, který se s počtem 20 bodů umístil na třetím místě a Štěpán Klusoň, který se umístil na 4. místě s počtem 19 bodů. Oba žáci postoupili do krajského kola. Blahopřejeme k výborným výsledkům!

Kabinet matematiky.

Matematický klokan Pardubický kraj

Do první desítky v kategorii Kadet (určené pro žáky 8. a 9. roč. a odpovídajících tříd žáků z NG) se probojoval Adam Havlík na 10. místě. O příčku pod ním (11. místo) se umístil Jan Kaša. Oba žáci jsou z 9.A. Blahopřejeme.

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

26. ledna 2021 se naši tři žáci Karolína Báčová, Natálie Neumeisterová a Ondřej Vrátný zúčastnili regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, které se tentokrát konalo distančně formou on-line testu. Ve znalostech z chemie celkem soutěžilo 212 žáků ze základních škol pěti krajů – Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského a Kraje Vysočina. Do finále postupuje 31 nejúspěšnějších řešitelů a mezi nimi i všichni tři soutěžící z naší školy. Dosáhli skvělého průběžného umístění.

K. Báčová - 4. místo; N. Neumeisterová - 5. místo; O. Vrátný - 21. - 25. místo

Ve finále na ně a jejich soupeře bude čekat práce v laboratoři. Regionální finále by mělo proběhnout prezenčně v laboratořích SPŠCH Pardubice. Termín je prozatím stanoven na 25. 2. 2021, v případě nepříznivé epidemiologické situace se může změnit.      

Moc blahopřejeme a 25. 2. jim držíme pěsti!

Dějepisná soutěž pokračuje

Posílám vám 3. a 4. kolo dějepisné soutěže. Máte čas do pátku 26. března. Vypracujte si tato dvě kola a nechte si je doma. Až nastoupíme do školy, tak mi je odevzdáte. Případně dodám další informace. Mějte se hezky, jsem ráda, že pilně pracujete a zajímáte se o historii. Dotazy na: .

P. Vinařová

Výsledky Matematického klokana za okres Svitavy

V letošním školním roce 2020/21 jsme se zapojili do Matematického klokana formou online. Samostatně tak žáci pracovali z domova po dobu 60 minut a vyplňovali 24 různě náročných úkolů. Maximální počet bodů v dané kategorii byl 120. V porovnání s žáky svitavského okresu jsme se umístili takto: v kategorii Klokánek na 4. místě: Stanislav Urban (97 bodů) z 6.A, o 4. - 5. místo se dělí Jana Kadeřábková z 6.C, Dominika Hegerová z 6.A (každý 95 bodů). V kategorii Benjamín patří krásné 2. místo Václavu Šafářovi z 8.A (111 bodů), v kategorii Kadet získali 1. – 2. místo Adam Havlík a Jan Kaša (98 bodů), 4. místo Štěpán Klusoň (88 bodů), 5. místo David Štrumfa (79 bodů), 6. místo Matyáš Boštík (78 bodů), 7. místo Tomáš Lněnička (75 bodů) a 10. místo Viktor Olšinár (69 bodů). Všech sedm žáků je z 9.A.

Gratulujeme k dosaženým výsledkům!

Kabinet matematiky

Dějepisná olympiáda - okresní kolo

V pátek 15. ledna proběhlo okresní kolo olympiády z dějepisu, letos poprvé online formou. Téma letošního ročníku je "Labyrintem barokního světa 1556 - 1781". S obsáhlým a náročným tématem se celkem úspěšně potýkala 3 děvčata z devátých ročníků a skončila v první polovině výsledkové listiny. Byla to Anna Putnarová 9. A, Eva Kašparová 9.C a Karolína Tichá 9.B. Nejlépe dopadla Anička na 11. místě. Děkujeme děvčatům za dobrou reprezentaci naší školy.

Kabinet dějepisu

Matematická olympiáda 5. ročník

V letošním školním roce 2020/21 se základního kola MO Z5 zúčastnilo 23 žáků z 5.A., 5.B, 5.C naší školy. Nejlepších výsledků dosáhla děvčata: Adéla Nguyen 33 bodů (5.B), Klára Lichtágová 31 bodů (5.B) a Zuzana Horáčková 30 bodů (5.A). I vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejnáročnějších soutěží pořádaných pro žáky, gratulujeme všem zúčastněným dětem a postupujícím do okresního kola MO držíme pěsti.

Kabinet matematiky

Copyright © 2021 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 76 | Včera: 118 | Týden: 332 | Měsíc: 332 | Celkem: 227164