Úřední hodiny o prázdninách

Každé pondělí od 8 do 10 hodin.

Závěr školního roku

Školní závěrečná akademie

V pondělí 24. června proběhla na hale závěrečná akademie. 20 žáků školy dostalo od MÚ Polička pamětní diplomy a hry od Albi za reprezentaci školy napříč všemi předměty. Za kabinet tělesné výchovy byli ohodnoceni žáci, kteří měli výrazné úspěchy ve sportovních disciplínách. Ti, kteří získali více než 1000 bodů, vstoupili do síně slávy naší školy. 9. ročníky předaly symbolicky klíče ke škole svým paralelním osmákům. Školní parlament na závěr roku připravil anketu Oblíbený učitel. Z naší školy bylo vyhodnoceno 6 učitelů, kteří dostali společně s oblíbenou ředitelkou školy symbolické hrníčky. Na závěr si všichni zazpívali karaoke a zatančili si.

Branné cvičení

V úterý 25. června se uskutečnil tradiční „braňák“. Šesťáci šli z Dolní Jedlové po červené do Poličky. Sedmáci po zelené z Telecího přes Sádek a Kamenec u Poličky. Osmáci z Lačnova přes Kateřinky a Jelínek. Po cestě se plnil test, jak se chovat v mimořádných situacích.

Olympiáda pro II. stupeň

Ve středu 26. června připravil Školní parlament, všechny 9. ročníky, disciplíny pro druhý stupeň. Na třech stanovištích (u školy, v Liboháji, u poličského pivovaru) byly připraveny soutěže různého charakteru. Nechyběly sportovní výběhy, přeskoky, překážky, ale ani kreslení, provlékání, laser game, poznávání celebrit, kvízy hudební i zeměpisné a velký úspěch měli jedlíci špaget. Třídy se tmelily, a i když se nakonec vyhlašovaly výsledky, pořadí nebylo určitě to rozhodující. Diplomy a sladkou odměnu získali všichni.

Zlatá medaile z Olympiády mládeže pro naši školu

V Českých Budějovicích se uskutečnila největší sportovní událost pro mládež v ČR, a to Letní olympiáda dětí a mládeže. Do výběru Pardubického kraje byla nominována také atletka Lucie Jílková v běhu na 800 m a ve skoku do dálky.

Lucie po hladkém postupu z rozběhu na 800 m vyhrála i finále v novém osobním rekordu 2:16.66 a získala tak zlatou medaili na této malé olympiádě. Ve skoku do dálky prošla přes kvalifikaci do finálových bojů, kde skončila na dvanáctém místě.

Za své skvělé výkony byla v rámci výpravy Pardubického kraje oceněna jako jedna z nejúspěšnějších členek týmu.

Něco hezkého končí, něco nového začíná

Ve čtvrtek 27. června proběhlo slavnostní předávání vysvědčení žákům 9. ročníků na poličské radnici. Přejeme jim mnoho úspěchů na nových školách. 

Třídní učitelky 9.A, B a C

Poslední zprávička z vrstevnického programu 

img 20240618 104513 2Dne 18.6.2024 jsme se vydali na poslední výlet s prvňáčky. Vlakem jsme dojeli do Sádku a vyšli zpátky směr Polička. Cestou jsme se stavili do obchodu, aby si prvňáčci mohli koupit něco na zub. Po cestě jsme si s nimi popovídali a užili jsme si společně strávený čas. Když jsme dorazili do cíle, nastal čas se rozloučit. Všem nám bylo líto, že to uteklo tak rychle.

9.A

Zdravý životní styl

Pod záštitou Spolku přátel a absolventů Masarykovy základní školy v Poličce jsme na podzim uspořádali besedy o zdravém životním stylu doplněné přípravou zdravého pokrmu a sportovním utkáním pro žáky 6. ročníku a jejich rodiče. Všichni se aktivně zapojili a celé odpoledne proběhlo v přátelské atmosféře. Na tuto aktivitu čerpal spolek účelovou dotaci z MÚ. Podobnou aktivitu jsme na jaře zopakovali pro 8. ročník a opět jsme MÚ požádali o dotaci na další školní rok.

„Život máš ve svých rukou“

Výuka předmětu výchova ke zdraví v devátých třídách každoročně vrcholí projektem „Život máš ve svých rukou“. Žáci si ve výuce osvojují vědomosti a praktické dovednosti laické první pomoci. Zvládnou ošetřit drobná poranění i pohotově přivolat odbornou pomoc. Získané informace i zkušenosti pak předávají ve čtyřhodinovém bloku svým mladším spolužákům z 6. tříd. Malé skupinky šesťáků sbírají informace a dovednosti na osmi připravených  stanovištích. Jak byli žáci z šestek pozorní, odhalí závěrečný test. Program rozvíjí nejen praktické dovednosti, ale i schopnost komunikovat, spolupracovat ve skupině i osvojit si různé sociální role.
Letos proběhl projekt čtyřikrát pro třídy 6.A, 6.B, 6.C, 6.D. Mezi nejoblíbenějšími stanovišti byly příchod ke zraněnému, resuscitace a místa, kde byla dobrá nálada a pokec. Nadšení šesťáci deváťákům tleskali, oceňovali přátelské chování, názorné ukázky a nové informace. Většina ze 78 šesťáků zvládla odpovědi testu na výbornou.

2.A a 2.B na letišti

letistePoslední školní týden se žáci 2.A a 2.B vydali na exkurzi do centra leteckého výcviku v Pardubicích. Tato exkurze byla nejen zábavným a poučným zážitkem, ale také skvělý způsob, jak příjemně ukončit školní rok.
Na letišti nás přivítali vojáci a další zaměstnanci letiště, kteří nám ukázali jak moderní vojenské letouny, tak i historické stroje, které se používaly v minulosti. Děti měly možnost vidět letadla zblízka, nahlédnout do jejich kokpitů a dokonce si mohly vyzkoušet, jaké to je sedět v pilotní kabině. Nadšení bylo cítit ve vzduchu.
Kromě letadel jsme se také dozvěděli o fungování letiště, práci pilotů a techniků a každodenním životě na letišti. Děti si odnesly spoustu znalostí a zážitků, které si budou dlouho pamatovat. Pro mnohé z nich to byl první kontakt s vojenskou technikou a životem na letišti, což jim otevřelo nové obzory a možná inspirovalo některé k budoucí kariéře v letectví. Tato úžasná akce nám všem připomněla, jak důležité je propojovat učení s reálnými zážitky a praxí.
Návštěva letiště v Pardubicích byla skvělým způsobem, jak završit druhou třídu. Teď nás čekají prázdniny, na které se všichni moc těšíme. Všem dětem i rodičům přejeme krásné a klidné prázdniny plné sluníčka a radosti.

Děkujeme všem, kteří se na organizaci této akce podíleli, těšíme se na další společné zážitky v příštím roce. 

TU 2.A a 2.B

Hledáme nejlepšího mladého chemika očima Jany Kynclové

rep finale 2repfinale 1Celá soutěž odstartovala na podzim roku 2023, kdy se na naší škole konalo školní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky. Do dalšího kola jsme postoupili tři, já a moji dva spolužáci Vráťa a Vojta. Tímto pro nás začal velmi náročný čas příprav, který jsme úspěšně zvládli a 12.12. 2023 se vydali do krajského kola soutěže, které se konalo v Pardubicích. Tam nás čekalo nelehké zadání testu, plné těžkých otázek a výpočtů. S tímto testem jsme si všichni úspěšně poradili a umístili jsme se mezi třiceti nejlepšími chemiky Pardubického kraje. Tímto výsledkem jsme si zajistili místo v regionálním finále soutěže. Radost jsme měli ohromnou, ale než jsme se nadáli přišel čas se opět začít připravovat, tentokrát nás čekala laboratorní práce. Čas příprav se naplnil a my se ve čtvrtek 11.1. sešli v dobré náladě na nádraží a opět se vydali směr Pardubice. V laboratoři nás čekal nelehký úděl titrace, i přestože práce byla náročná, tak jsme si ji užili. V tuhle chvíli nám nezbývalo nic jiného než čekat, na výsledky naší práce jsme si museli počkat tři měsíce. Naše nekonečné čekání ukončil až čtvrtek 21.3., kdy jsme se ve slavnostní náladě i oblečení vypravili na vyhlášení výsledků regionálního finále. S každým vyhlášeným místem napětí stoupalo, postoupit totiž mohlo jen 7 nejlepších. Mezi postupující jsem se nakonec dostala jen já, Vojta obsadil 15. místo a Vráťa 23. místo. Z mého 5. místa jsem měla obrovskou radost, vůbec jsem totiž netušila, že bych se mohla takhle dobře umístit.

Číst dál: Hledáme nejlepšího mladého chemika očima Jany Kynclové

Republikové finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

janca rep finaleRepublikové finále se konalo 13. června v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Do celostátního finále postoupilo 40 nejúspěšnějších žáků z regionálních kol (soutěžilo jen 37). Ti se sjeli do Pardubic, podstoupili další testování teoretických znalostí a zkoušku laboratorních dovedností, které měly rozhodnou o „králi mladých chemiků“ České republiky. Mezi těmito postupujícími byla i Jana Kynclová. Poradila si v laboratoři, zvládla obtížné výpočty, rovnice, chemické názvosloví a obsadila krásné 31. místo.

Finálový den nabídl také přitažlivý zábavně-vzdělávací program. Pro finalisty a jejich doprovod byly připraveny ukázky efektních chemických experimentů, rodiče a učitelé absolvovali komentovanou exkurzi v prostorách fakulty a vyvrcholení programu patřilo interaktivnímu workshopu molekulární gastronomie. Ten se zaměřil na využití chemických procesů při přípravě netradičních pokrmů a tak jsme mohli vzniklé produkty i ochutnat.

Janě děkujeme za reprezentaci školy v této náročné soutěži.

Sushi a muffiny

Na úterý 19.6. jsme se opravdu těšili, čekal nás gastronomický kurz v SOŠ v Poličce. Po příchodu jsme byli provedeni prostorami, kde se zpracovává maso. Nahlédli jsme do místností, kde se připravují uzenářské výrobky např. šunky, salámy, jitrnice, tlačenky. Pak už jsme ale rychle spěchali do místnosti, kde mělo probíhat naše vaření. Čekala nás zde paní učitelka Zrůstová se svými studenty z oboru Kuchař – číšník. Rozdělili jsme se do skupin ke třem velkým stolům a společně jsme rozmlouvali o správném stolování a zdravém stravování. Za pomoci   studentů jsme nejprve upekli muffiny a poté jedno z nejznámějších jídel japonské kuchyně – sushi. Vše jsme pěkně naaranžovali na připravené talíře a s chutí společně snědli.

Těšíme se, že si budeme moci tento výukový program příští rok opět zopakovat.

Třída 4.B

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 4 | Včera: 18 | Týden: 122 | Měsíc: 532 | Celkem: 305422