Podzimní stezka

Krásné počasí podzimních dnů jsme využili ke zpestření výuky prvňáčků. Na zahradě školy děti čekalo deset úkolů, které společnými silami plnily. Úkoly byly zaměřené na rozvoj zrakového a sluchového vnímání, logického myšlení a procvičování pravolevé orientace. Za úspěšné splnění všech úkolů si děti vybraly medaili s podzimním motivem na památku. Učení venku děti moc bavilo a pobyt na zahradě si užily.

První setkání s prvňáčky 1A + 9A

V úterý 1.10. jsme se poprvé setkali s našimi prvňáčky. Po příchodu do třídy 1.A se naši zástupci představili a sdělili dětem program dnešní hodiny. Následně se představil zbytek naší třídy, prvňáčci si pro nás připravili básničku a představili se nám i oni. Přiřadili jsme se ke svým prvňáčkům a jejich lavicím. Společně jsme si vyrobili záložky s motivy zvířátek. Při tvoření jsme se sbližovali. Každý prvňáček si dotvořil záložku podle své fantazie. Čas rychle uplynul a my jsme se museli s prvňáčky rozloučit. Všechny děti z 1.A si pro své patrony připravily namalovaná leporela. Nakonec se celá 1. a 9.A na památku vyfotila a rozloučili jsme se. Už teď se těšíme na další setkání.

žáci 9.A

Prvňáci a deváťáci jsou kamarádi

V pátek 27.9. do 1.C zavítala vzácná návštěva, na kterou se prvňáčci těšili už od prvního školního dne. S našimi prvňáčky se přišli seznámit deváťáci, kteří je budou po celý rok provázet různými zábavnými aktivitami v rámci vrstevnického programu. Deváťáci si pro nejmenší žáčky připravili tematické omalovánky, díky kterým si vytvořili dvojici s prvňáčkem. U společného vybarvování se prvňáčci pochlubili zážitky ze začátku školního roku a deváťáci jim na oplátku popřáli spoustu školních úspěchů. Už teď se prvňáčci nemůžou dočkat, až se znovu uvidí a společně prožijí další dobrodružství.

1.C a 9.C (K. Švábová, I. Navrátilová)

Malí a velcí kamarádi z 1.B a 9.B

Začátkem října přivítali prvňáčci z 1.B návštěvu, na kterou se s velkým očekáváním těšili celé září. Přišli velcí kámoši z 9.B. Každý prvňáček má od této chvíle po celý rok svého patrona deváťáka. Na jejich prvním setkání se seznámili, povídali si o sobě a svých zálibách. Prvňáčci připravili novým kamarádům na památku malé knížečky o tom, co mají rádi a velcí kamarádi přinesli dětem výbornou svačinku - upečené muffiny v podobě šmoulích medvídků. Už teď je jasné, že začalo neobvyklé, ale krásné přátelství.

Přespolní běh 2024

img 9972Stalo se již tradicí, že sportovní soutěže zahajuje na začátku nového školního roku mezi žáky tak „oblíbený“ přespolní běh. Letos tomu nebylo jinak. V pátek 20.9. mohli mladí sportovci porovnat běžecké síly s ostatními školami z obvodu v poličském lesoparku Liboháj. Ti nejlepší postoupili a 27.9. boje zopakovali již na okresní úrovni, kam se probojovala tři naše družstva. I zde – v okresním kole – se naši svěřenci neztratili a starší žáci postoupili do krajského kola, které se konalo v Pardubicích, kde jim jen těsně unikl postup do republikového finále a skončili na krásném druhém místě. V jednotlivcích jsme měli hned dvě pódiová umístění, když František Groulík dosáhl na stříbro a Adam Pražan na bronz.

Všem našim běžcům gratulujeme za odvedené výkony.

Netradiční hodina TV

9.10. si 7.A,  v čele s panem učitelem Schafferem,  připravila pro druháčky netradiční tělocvik. Sedmáci nachystali nápaditá stanoviště, kde malí plnili různé úkoly. Skákali, přelézali, kopali, házeli a hlavně se dobře bavili. Velcí i ti menší. Vždy je velmi milé vidět, jak starší umí zabavit mladší spolužáky. Myslím, že celá 2.A doufá v další podobnou akci. Děkujeme.

Technohrátky SOU Svitavy

1unnamed2unnamed3unnamedDne 25.9. navštívili vybraní žáci 8. a 9. tříd každoroční akci TECHNOhrátky v SOU Svitavy. Na jednotlivých stanovištích je učitelé zábavnou formou seznamovali s jednotlivými učebními obory a jejich školou.

Lucie Jílková je v reprezentačním týmu ČR

luckaŽákyně naší školy Lucie Jílková se jako mistryně ČR poprvé oblékla do reprezentačního dresu a byla z toho stříbrná medaile. V chorvatském Záhřebu se zúčastnila mezistátního utkání žactva U16 mezi reprezentacemi České republiky, Chorvatska, Maďarska, Slovinska a Slovenska. Nestačila pouze na domácí Ivu Mažar, na kterou ztratila s časem 5:02.77 jen 68 setin. Iva v tomto souboji vytvořila nový chorvatský rekord v této disciplíně. Lucie pomohla k suverénnímu vítězství mezi týmy.

Gratulujeme!

Veselý Kopec

Ve středu 25.9.2024 jsme s žáky 5. tříd navštívili Veselý Kopec. V rámci festivalu „Týden poznání Hlinecko“ jsme se zúčastnili edukačního programu Z plevele se nemele. Děti si vyzkoušely mlátit obilí v rytmu několika říkanek, rozemlít zrna do různé hrubosti a poznaly, co umí povříslovač. Prohlédli jsme si lidovou architekturu, vyslechli vyprávění o životě a nelehké práci našich předků.

Prožili jsme hezký podzimní čas na Vysočině, kde nás sluníčko celé dopoledne příjemně hřálo.

Návštěva z Německa

V úterý 8. 10. navštívili naši školu 2 učitelé z Německa, manželský pár Kathrin a Ralf Kissingerovi. Podívali se, co děti umí v hodinách němčiny v 8.B a 9.D a také si s nimi popovídali. Žáci obou tříd byli nadšeni, že slyší rodilé mluvčí a rozhodně to bylo velmi motivační pro jejich další studium.

Několik postřehů přímo od žáků.

"Chtěla bych se jet do Německa někdy podívat, bylo to fajn."
"Líbilo se mi, jak byli pozitivní."
"Bylo hustý se potkat s německými učiteli v Česku."
"Moc se mi líbil jejich přístup k nám, byli otevření všem otázkám, moc milí, hodní lidé. Klidně ať přijedou znovu."
"Bylo super slyšet mluvit německy Němce."
"Během toho, co o sobě mluvili v němčině, tak jsme si zkusili přeložit, co říkali. To se mi líbilo. Jednou bych chtěla mluvit tak dobře německy jako oni."

Kabinet cizích jazyků

Počet návštěv - Dnes: 24 | Včera: 52 | Týden: 124 | Měsíc: 978 | Celkem: 309029