Asociace školních sportovních klubů České republiky - AŠSK

Občanské sdružení AŠSK sdružuje fyzické a právnické osoby a jiné kolektivy. Společným cílem je organizovat zájmovou tělovýchovnou sportovní činnost dětí a mládeže na základních a středních školách a ve školských zařízeních v České republice.

Členství v AŠSK ČR je otevřené, dobrovolné, individuální a kolektivní. Členem se může stát každá fyzická nebo právnická osoba, která se chce podílet na činnosti AŠSK ČR a souhlasí se stanovami.

Organizační jednotkou je školní sportovní klub (ŠSK), sdružují se v něm dobrovolně žáci, studenti, učitelé, rodiče, trenéři a další občané se zájmem o sportovní a tělovýchovnou činnost na školách a ve školských zařízeních..

Školní sportovní klub je povinen vybírat od svých členů členské příspěvky, s nimiž sám disponuje.

Jednou z dalších aktivit školního sportovního klubu je fungující kroužek atletiky, který vede pan učitel Miloslav Červ. Příznivci atletiky se scházejí dvakrát týdně v prostorách tělocvičen nebo školního hřiště Masarykovy základní školy Polička.

Napsala: Mgr. Jarmila Dvořáková

Kroužek Atletiky - školní rok 2016/2017

Pondělí                16 až 18.30

Úterý, čtvrtek       16.30 až 19.30                                                                     Miloslav Červ, vedoucí kroužku