Poznávací zájezd do Anglie

V úterý 16.4.2024 jsme nasedli do autobusu a vyjeli směr Anglie. Po dlouhé a náročné cestě jsme překročili anglické hranice. První den jsme strávili ve městě Brighton na pobřeží Velké Británie. Zde jsme navštívili vyhlídkovou věž i360 a poté akvárium Sea Life, kde jsme obdivovali nejrůznější druhy mořských živočichů. Večer jsme se poprvé setkali s našimi hostitelskými rodinami, u kterých jsme strávili následující 2 večery. Ve čtvrtek ráno jsme se přesunuli do města Hastings, kde jsme podnikli výpravu do pašeráckých jeskyň. Po prohlídce města jsme se vydali na procházku po křídových útesech Seven Sisters. Poslední den jsme navštívili hlavní město Anglie Londýn. Nejprve jsme si město prohlédli z lodi plující po řece Temži, poté jsme si ho i prošli. Viděli jsme: Westminsterský palác spolu s Big Benem, Buckinghamský palác, Tower Bridge, Oxford street a čínskou čtvrť Soho. Aby toho nebylo málo, všechny tyto památky a celý Londýn jsme si také  prohlédli i z výšky, jelikož jsme navštívili London Eye. Po vyčerpávajícím dni jsme se vydali autobusem zpátky domů. Výlet jsme zakončili větou: "Sláva nazdar výletu, zmokli jsme, a už jsme tu."

Johana a Jana 9.A

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 52 | Týden: 349 | Měsíc: 903 | Celkem: 303018