Domácí fyzikální pokusy

Neustále všichni hledáme způsoby, jak udělat distanční výuku zábavnou a nějak ji zpestřit.

Naši žáci ze 7.D , 8.A a 9.C se velice aktivně zapojili do distanční výuky svými domácími pokusy. Zadání je vždy srozumitelné, potřebují pouze jednoduché pomůcky, které i v této době najdou doma. Sedmáci pracovali s těžištěm těles, vyzkoušeli si, jak funguje jejich těžiště, osmáci pozorovali difuzi a tepelné proudění kapalin. Všechny musím pochválit, s jakým nadšením se úkolů zhostili. Nestačím se divit, jaké máme ve škole skvělé kreativce, kameramany, moderátory, zvukaře a režiséry v jednom.

Nejvíce mě však šokovali deváťáci, s jakou rychlostí splnili úkol k tématu využití elektromagnetické indukce. Nejprve si poslechli na videu, jak funguje elektrická kytara a potom vyhledávali rockové písničky s kytarovým sólem. Oprava tohoto úkolu pro mne byla příjemným zážitkem. Díky deváťákům jsem si poslechla skvělý rockový koncert doma z gauče. Děkuji všem žákům z 9.C.

MR

Počet návštěv - Dnes: 6 | Včera: 40 | Týden: 186 | Měsíc: 1150 | Celkem: 300521