Abeceda peněz

Ve druhé třídě jsme si často hráli s penězi, ale málokdo znal jejich pravou hodnotu. Dnešní druháci se s tímto potýkají stejně – často nevědí, odkud peníze pocházejí a proč není dobré nechat všechny úspory v hračkářství. Proto se žáci v pondělí zúčastnili programu Abeceda peněz, která je zasvětila do tajů rodinného rozpočtu a ukázala jim, proč je důležité rozumně hospodařit s penězi. Na chvíli se stali dospělými, vyrazili do práce a postupně se snažili pochopit, jak složité je spravovat rodinné finance. Ať už se jedná o nabývání příjmů, plánování výdajů či spoření. V závěru programu své nabyté virtuální peníze směnili za hotovost, za kterou si mohli koupit drobnosti, nebo odolat své momentální touze a peníze uspořit. O tom, že se program vydařil, svědčily úsměvy a nadšení dětí.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 52 | Týden: 349 | Měsíc: 903 | Celkem: 303018