Němčina online 9.A

01V rámci distanční výuky jsme si oživili hodinu němčiny v 9.A a žáci si měli připravit něco typického pro německy mluvící země, tedy pro Rakousko, Německo a Švýcarsko. Tak se nám sešly několikrát grilované klobásy, Mozartovy koule, ale i Wiener Schnitzel, Wiener Kaffee, Sacher nebo štrůdl, bavorské vdolečky, preclíky a dezert jablka v pivu. Ale objevily se i zajímavosti jako hrnec na fondue, Audi, bible v němčině, Alpy a karneval v Basileji. Všichni žáci se vzorně připravili a předali nám informace i v němčině. Při hodině jsme si pustili i ukázku jódlování a rakouské dechovky.

PV

Copyright © 2020 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 7 | Včera: 100 | Týden: 716 | Měsíc: 545 | Celkem: 217577