Hudební dílny k expozici Barevný svět B. Martinů

dsc 0435V letošním školním roce měli žáci naší školy možnost navštěvovat Hudební dílny k expozici Barevný svět B. Martinů.

Žáci se zábavnou formou seznámili s různými etapami života B .Martinů. Jednotlivé bloky pod vedením p. Kulískové trvaly asi 70 minut. Děti zhlédly doprovodný obrazový materiál, poslouchaly různé ukázky a plnily jednoduché úkoly. Součástí programu byly i zajímavé praktické činnosti např. „složit hudbu k němé grotesce“, šesťáci se bavili u „zrcadlové pantomimy“ a deváťáky zaujala možnost dirigovat svoje spolužáky.

Děti odcházely s novými informacemi a zajímavostmi o životě B. Martinů a hlavně měly možnost poznat Martinů nejenom jako skladatele, ale i jako člověka.

Ilona Navrátilová

Počet návštěv - Dnes: 26 | Včera: 56 | Týden: 289 | Měsíc: 1331 | Celkem: 301925