PROJEKT „ABECEDA PENĚZ“ VE TŘÍDĚ 4.C

IMG 20191204 130004V září 2019 jsme se zapojili do projektu „Abeceda peněz“. Šli jsme na schůzku, kde nám pracovnice České spořitelny řekly, jak bude vše probíhat. Naše třída dostala půjčku 3 000 Kč, zvolili jsme si ředitelku, účetního a název „Kotvičky z Poličky“. Ve škole i doma jsme začali vyrábět vánoční ozdoby, dekorace, svícny, mýdla, náramky, dřevěné domečky. Během toho nás ve třídě navštěvovala paní Andrea, která nám pomáhala (např. s oceňováním výrobků).

Ve středu 4. prosince nastal náš velký den – ráno jsme výrobky naložili do auta a vše se odvezlo na pobočku. Po vyučování jsme šli do České spořitelny, kde jsme měli jeden připravený stánek venku a uvnitř další dva – jeden s občerstvením, druhý s výrobky. Ve 13.30 hodin bylo zahájení – ředitelka 4.C řekla svůj projev, následovala hra na flétnu a vystoupení mažoretek. Vymysleli jsme si pokřik: „Hej, hej, hej, Kotvičky jsou nej“. Tím se vše odstartovalo, začali jsme prodávat výrobky a občerstvení.

Na konci prodeje se všechny peníze spočítaly – vydělali jsme si neuvěřitelných 22 900 Kč. Částku nám v České spořitelně zaokrouhlili na 23 000 Kč, vrátili jsme naši půjčku a zbylo nám krásných 20 000 Kč.

Zbylé výrobky jsme věnovali LDN Polička. Za vydělané peníze pojedeme na výlet a podpoříme Záchrannou stanici Pasíčka.

Adélka a žáci 4.C

Počet návštěv - Dnes: 5 | Včera: 50 | Týden: 212 | Měsíc: 1254 | Celkem: 301848