Čtvrťáci a Abeceda peněz České spořitelny

V letošním školním roce se žáci čtvrtých tříd zapojili opět do zážitkového projektu finanční gramotnosti České spořitelny Abeceda peněz. Zahájení proběhlo v budově Spořitelny, kde žáci plnili úkoly, při kterých prokazovali svoje vědomosti a dovednosti s hospodařením s penězi. Prohlédli si také prostory banky, viděli trezor, bezpečnostní schránky, počítačky peněz a další zajímavosti. Vyzkoušeli si také vybírání peněz z bankomatu. Na závěr exkurze si každá třída pod vedením pracovnic Spořitelny založila firmu a do začátku podnikání dostala od banky půjčku 3000 Kč, aby mohla začít realizovat svůj podnikatelský záměr. Nyní vymýšlíme logo, název a zaměření firmy, plánujeme cíl podnikání a provádíme průzkum trhu. Držte nám palce, ať se nám vše podaří.

-sm-

Počet návštěv - Dnes: 34 | Včera: 56 | Týden: 297 | Měsíc: 1339 | Celkem: 301933