Příroda kolem nás

img 20190510 1151062V rámci projektu Příroda kolem nás žáci 3.B poznávají živou a neživou přírodu. Vyhledávají informace a zajímavosti ze světa rostlin a zvířat, třídí přírodniny a se svými poznatky seznamují své spolužáky ve třídě. Připravují se také na soutěž v poznávání rostlin a živočichů. 6.5. jsme přivítali p. Ing. Janečkovou z Ekocentra Skřítek s besedou Království včel. Žáci si prohlédli opravdový úl a plástve, dozvěděli se o životě včel v úle, o práci včelaře, o důležitosti včelařství a významu včel. Na závěr si děti mohly vyzkoušet včelařské potřeby a oblečení a dokonce si prohlédnout skutečné včely, čmeláky a živé trubce.

10. května jsme vyrazili na exkurzi Bylinky a bylinářství k panu Juklovi do Sádku. Mohli jsme si prohlédnout provozovnu, přivonět k mnoha léčivým bylinkám a dozvědět se o jejich účincích i o tom, jak se míchají léčivé směsi. Skvělá byla poznávačka čerstvých i sušených bylinek. Děti si vedly opravdu dobře a za své výkony si odnesly pěkné dárky. Potom jsme všichni šli s panem Juklem na louku hledat a poznávat léčivé bylinky v přírodě. A bylo jich spousta – hluchavka bílá a pitulník, violka trojbarevná, mochna, řebříček, sedmikráska, vikev, smetanka a další. Závěrem nás čekalo posezení u krbu s opékáním špekáčků a hry na louce. Ještě při cestě k vlaku děti samy hledaly v trávě kytičky, které se naučily. Děkujeme panu Juklovi a zaměstnancům firmy za ochotu a vstřícnost, se kterou nás přijali a věnovali se nám. Odnesli jsme si mnoho poznatků a pěkných zážitků. Momentky ve fotogalerii.

-sm-

Počet návštěv - Dnes: 6 | Včera: 40 | Týden: 186 | Měsíc: 1150 | Celkem: 300521