ŘEMESLA A ZAMĚSTNÁNÍ II.

Remesla IIŽáci druhého ročníku navštívili další zajímavá pracoviště. Zavítali na městský úřad – Obor sociálních věcí a zdravotnictví, kde se jim věnovala paní Vendula Kučerová, Dis., která si s dětmi povídala o její práci a seznámila je s lidmi, kteří také pracují jako sociální pracovníci pomáhající lidem v nouzi. S další profesí se děti mohly seznámit ve třídě 6.A, kde paní učitelka z naší školy Mgr. Helena Martinů připravila pro děti matematickou dílničku, při které si společně vytvořili Origami krychle z papíru a Möbiovu pásku. Další zajímavá návštěva byla v Ravensburgeru, kde děti areálem provedl a podal odborný výklad pan Rostislav Procházka. V kadeřnickém salónu Vlasový ráj se dětem věnovala paní Iveta Petrová, která také děti odborně poučila a s kolegyněmi jim vytvořila zajímavé účesy. V kosmetickém salónu jsme besedovali s paní pedikérkou Vendulou Doležalovou a jejím manželem, který si s dětmi povídal o českých panovnících a ukázal jim svoji sbírku mincí a známek.

Všem moc děkujeme za krásné zážitky, laskavý přístup a ochotu. Více ve fotogalerii:

Včeličky 2.C

Počet návštěv - Dnes: 34 | Včera: 29 | Týden: 310 | Měsíc: 211 | Celkem: 302326