Přírodovědná exkurze do Olomouce

sam 21989. říjen se stal pro žáky 5. ročníku výjimečným. Neusedli do školních lavic, ale do sedadel autobusu. Vyrazili směr Olomouc.

Nejdříve navštívili Botanickou zahradu UP a Sbírkové skleníky na Floře. Seznámili se zde s rostlinami, na kterých roste exotické ovoce, jež mohou v dnešní době běžně vídat na pultech obchodů. Poznali např. papáju obecnou, pomerančovník, grepovník, banánovník aj. V kaktusovém skleníku mnohé překvapilo, do jakých rozměrů může narůst kaktus.

 

V odpoledních hodinách se vydali na Svatý Kopeček do ZOO. Bohužel kvůli rannímu zpoždění na cestě, které způsobilo dopravní omezení a dlouhé čekání v koloně, nezbylo dost času na prohlídku celé zoologické zahrady. I přesto budou moci žáci využít poznatky z této exkurze v hodinách přírodovědy. Zároveň zde získali inspiraci na výlet se svojí rodinou.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 51 | Týden: 159 | Měsíc: 542 | Celkem: 304166