Pasování na školáky 2017

Vrstevnický program 1. a 9. tříd

1 A1 B1 CDne 13.10.2017 proběhlo v hale naší školy slavnostní pasování prvňáčků do cechu školáckého. Děti se shromáždily v hale po třídách se svými patrony z 9. tříd. Všichni sledovali nejprve slavnostní nástup učitelek 1. tříd v čele s paní ředitelkou (královnou) a ceremoniářem. Děti předvedly básničky s pohybem, které byly ve znamení jednotlivých tříd (sovičky, sluníčka, včeličky). Tyto značky měli v podobě placiček žáci připnuté také na oblečení. Poté byli žáci jmenovitě představeni svými učitelkami a od paní královny získali pasovací listinu. V listině jsou zapsána pravidla, která má správný žák dodržovat. Po pasování proběhl krátký hudební, taneční a sportovní program žáků naší školy. Celému ceremoniálu přihlíželi rodiče, prarodiče a kamarádi z mateřských školek se svými paními učitelkami. Noví prvňáčci slíbili, že se budou snažit být vzornými žáky. Jejich patroni z devátých tříd je budou v průběhu první třídy při dalších společných akcích v jejich snaze podporovat a pomáhat jim.

učitelky 1. tříd

Počet návštěv - Dnes: 23 | Včera: 73 | Týden: 319 | Měsíc: 873 | Celkem: 302988