Obnova školní zahrady

img 0865Ve zprávě hodnotící stav školní zahrady z roku 1938 je uvedeno, že během tří let bylo na ploše osázeno velké množství různých druhů ovocných i okrasných stromů a keřů, založeno oddělení pro pěstování zeleniny. Dále bylo na jedné polovině zahrady vysázeno asi 100 druhů vytrvalých rostlin, na druhé zřízena nádrž pro pěstování vodních rostlin, skalka pro alpinky, záhony pro rostliny cibulovité a letničky.

Na podzim roku 1936 bylo firmou A. Studnička v Poličce na náklady místní školní rady vysázeno podél plotu školní zahrady 137 druhů stromů a keřů. Plánek výsadby a popis druhů se zachoval, reálně však roste již pouze několik jednotlivých rostlin.

 

Po ukončení rekonstrukce sportoviště a výstavbě plotu kolem celé školní zahrady jsme se pustili do obnovy již zmíněného arboreta. Žáci devátého ročníku v rámci vrstevnického programu zasadili prvních dvacet metrů okrasných keřů podle návrhu odborného pracovníka zahradnictví Litomyšl pana Pavla Naháckého. Další péči o živý plot přislíbili naši nejmenší žáci pod vedením třídních učitelek.

Všem zúčastněným děkujeme za první počin k obnově zašlé slávy školní zahrady. Momentky ve fotogalerii.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 0 | Včera: 27 | Týden: 27 | Měsíc: 315 | Celkem: 305205