DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří …

… je název vzdělávacího programu, který se zaměřuje na problematiku odpadní vody. Čistírny odpadních vod jí každoročně zpracují desítky milionů metrů krychlových. Bohužel, v odpadní vodě, a tedy i v kanalizaci, velmi často končí předměty a látky, které do ní nepatří. Poškozují nejen kanalizační potrubí, ale i další zařízení sloužící k čištění odpadní vody. Tento projekt proběhl na naší škole pro žáky I. stupně. Dlužno říci, že o této problematice měli povědomí. Třídy pracovaly podle pracovního sešitu VHOS, a. s. a kocourem Agim. Dozvěděly se mnoho zajímavostí, například i to, jak se dá ze špinavé vody vyrobit čistá. A mohou pracovat s publikací Nevšední výprava Lenky a Terky v podivuhodném světě vody. Na škole s námi zůstal i plyšový Agi.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 0 | Včera: 27 | Týden: 27 | Měsíc: 315 | Celkem: 305205