Prodaná nevěsta

IMG 468513. říjen 2014 připravil pro téměř celou Masarykovu školu velmi sladký začátek týdne. 3. – 9. ročníky měly tu čest zhlédnout další „kousek“ z Divadelní skupiny pro náctileté pod vedením B. Kaprasové a V. Jílkové. Tentokrát to byla Prodaná nevěsta aneb Jak se dělá referát.

 IMG 4689IMG 4687

Neobyčejně milé představení vtáhlo děti do děje nejen svou zápletkou, ale i nestárnoucími „hity“ našeho hudebního skladatele B. Smetany.

Podtitul Jak se dělá referát přiblížil dětem trochu školní tématiku a nejeden domácí úkol tohoto charakteru, který nemusí představovat vždy nudnou záležitost.

Díky hercům, a to většinou současným nebo bývalým žákům naší školy, mohly znovu ožít postavy Mařenky, Jeníka, Vaška, Esmeraldy, tolik vzdálené životu dnešních dětí. K. Boštíková a V. Skoumal se proměnili v Mařenku a Jeníka a slíbili si v nádherném pěveckém provedení věrnou lásku. A kdo nesmí v Prodané nevěstě chybět? Kecal, tentokrát v podání A. Urbánka, který už zase znal dívku s dukáty a chalupou od táty. Zpestření připravila krásná Esmeralda, rozšafně mrkající na nebohého a koktajícího Vaška. Veselohru herci ukončili zjištěním, proč by se neměli těšit, „když nám Pánbůh zdraví dá“. Mluvené slovo doprovázené krásnými pěveckými výkony přinášelo opravdový požitek. Takových dopolední více, „no to bylo něco, něco,“ jak zpívá Kecal s Jeníkem.

Děkujeme p. uč. Kaprasové a všem hercům.

Ohlasy žáků 4.A:

Líbilo se mi to moc, hlavně Vašek, ten se mi líbil, protože byl srandovní a koktal. Dobrej byl i Kecal, byl jsem napnutej, jak to skončí, protože jsem nevěděl, že Jeník je syn toho hospodáře. (O. Baláš)

Hra Prodaná nevěsta se mi moc líbila, obzvlášť zpívané pasáže. Nejvíc se mi líbila zpívaná pasáž Jeníka a Kecala. Václav Větrovský se na mladšího syna Míchy dokonale hodil. (L. Feltlová )

Byla to nádhera, já bych šla znova. Nádherně všichni vyslovovali, zpívali a tancovali. Bylo to hodně procítěné. Asi vím, jak by se cítila Maruška, kdyby to bylo doopravdy. Esmeralda byla šikovná a vůbec všichni. Oblečení bylo krásné. (M. Teplá)

Ano, líbilo se mi to. Bylo to pěkné. Moc se mi líbilo, jak se choval Vašek. A ten klobouk, který měl Jeník. Jeník, ten se mi moc líbil. Taky se mi líbilo, jak byla nalíčená Mařenka. Ta hudba taky nebyla špatná. (F. Jána)

Bylo to super. Nejlepší byl Vašek, syn Míchy. Kdo viděl tohle divadlo, tak jste si možná všimli, že tam chvilkou létal motýl, sám nevím, jestli to byl skutečný nebo elektronický. Dobrá byla Esmeralda (Valerie Cechová), jak dělala ty hvězdy a ten provaz, ten byl super. Moc pěkně zpíval Jeník (Vojta Skoumal). Zpíval hlasitě a bylo mu rozumět. (Š. Jelínek)

Prodaná nevěsta se mi líbila. Musím říct, že jsem nečekala, že to bude tak dobře provedené. A i když opery a operety moc nemusím, Prodaná nevěsta mě naprosto ohromila! Všichni byli skvělí, ale kdybych měla říct, kdo byl nejlepší, asi bych řekla, že Esmeralda. (M. Divoká)

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 0 | Včera: 41 | Týden: 297 | Měsíc: 88 | Celkem: 299459