Staň se diplomatem

diplomatlogoTato akce proběhla dne 21.října na Krajském úřadě v Pardubicích. Pořádala ji Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), jenž se zabývá vzděláním a výzkumem mezinárodního dění.

Zúčastnilo se jí 30 žáků z 8. a 9. ročníků škol z celého Pardubického kraje. Naši školu reprezentovali: Adam Neumeister a Vendula Pucharová z 9.A. V jednání Rady OSN jsme zastupovali Egypt a Japonsko.

Cílem akce bylo přiblížit účastníkům situaci na Ukrajině a funkci OSN při řešení podobných problémů.

Akce jsme se zúčastnili na popud naší paní učitelky L. Haraštové. Museli jsme si ovšem přivstat, protože autobus jel již v 5:45. Po příchodu do budovy Krajského úřadu jsme se zaregistrovali a nechali si proplatit jízdenky. Program začal v 9:00 v zasedacím sále Pardubického kraje, kde jsme byli seznámeni se situací na Ukrajině a OSN. Po krátké přestávce nám byl blíže vysvětlen postoj našich států ke krizi na Krymu. Následně nám byla ukázána pravidla a postupy zasedání Rady bezpečnosti, jež jsme měli později simulovat.

Na oběd jsme zašli do jídelny, kde jsme dostali kuřecí maso s těstovinami a sýrovou omáčkou.

Když byla ukončena přestávka a my rozděleni do dvou skupin, přesunuli jsme se do jednacích místností. Začala simulace jednání Rady bezpečnosti. Jak již bylo naznačeno, jednalo se o osudu Krymu. Jednání trvalo několik hodin, bohužel jsme nedospěli ke společné rezoluci. Program skončil udílením diplomů lehce po patnácté hodině.

Celkově bych projekt hodnotil kladně, zvláště proto, že mi připadá, že většina dnešních dětí a dospívajících má minimální zájem o politiku a všeobecné dění.

Adam Neumeister, 9.A

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 51 | Týden: 159 | Měsíc: 542 | Celkem: 304166