TECHNOhrátky v Moravské Třebové

Technohrtky

Naše škola se dlouhodobě snaží usnadnit svým žákům obtížný proces rozhodování o budoucím studiu, proto využíváme každé příležitosti, kde mohou žáci blíže poznat praktickou stránku jednotlivých povolání. Jedinečnou možnost, která nabízí poznání střední školy a zároveň praktické činnosti v daném oboru, nám nabízí projekt Pardubického kraje TECHNOhrátky, jehož cílem je přiblížit dětem technická povolání žádaná na trhu práce.

Naposledy se 30. září zúčastnilo 24 žáků 9. tříd TECHNOhrátek pořádaných na ISŠ v Moravské Třebové, kde se vyučují studijní obory (4-leté s maturitou) Hotelnictví a turismus, Sociální činnost a učební obory (3-leté s výučním listem) Kuchař-číšník, Klempíř, Pokrývač, Zedník, Kominík, Montér suchých staveb, Stravovací služby a Zednické práce.

Akce byla velmi dobře organizovaná a zúčastněným žákům se jistě líbila. Doufáme, že budeme moci zapojit také další vycházející žáky do podobných aktivit (TECHNOhrátek, exkurzí či akcí škol a výrobních podniků), které by jim usnadnily volbu jejich profesní orientace.

Odkazy:

Zpracovala Božena Kaprasová, výchovný poradce školy

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 40 | Včera: 47 | Týden: 296 | Měsíc: 87 | Celkem: 299458