Naši žáci ve Vídni

cimg77161V polovině května se 47 žáků naší školy zúčastnilo dvoudenního poznávacího zájezdu do hlavního města Rakouska - Vídně. První den byly na programu památky. Žáci mohli obdivovat Hundertwasserhaus, Hofburg, centrum města a v neposlední řadě letní sídlo Habsburků Schönbrunn. Tento nádherný zámek si žáci prohlédli i uvnitř, poté  navštívili muzeum kočárů, a nakonec někteří zvolili vycházku zahradami ke Gloriettě nebo vyzkoušeli svůj orientační smysl v zahradním labyrintu.

 

Druhý den jsme si prošli okolí letohrádku Belvedere. Hlavním cílem však bylo centrum OSN. Prohlédli jsme si interiéry a přednáškové sály těchto architektonicky zajímavých budov a dozvěděli se něco o historii a účelu tohoto zařízení. Z okružní terasy Dunajské věže, kam jsme vyjeli rychlovýtahem, si žáci mohli prohlédnout Vídeň z ptačí perspektivy.

Bez Pratru by návštěva nebyla úplná, proto jsme ho  nemohli vynechat. Poslední kapesné pak účastníci zájezdu utratili v obchodním centru na okraji města. Cesta domů proběhla v pořádku a všichni se těšili, až budou doma vyprávět, co všechno se dá za dva dny stihnout.

I. Vojtová, P. Vinařová

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 52 | Týden: 349 | Měsíc: 903 | Celkem: 303018