V Praze je vždy blaze

PrahaDruhá část deváťáků (31žáků 9. A, B) vyrazila dobýt Hrad. V úterý 26. dubna jsme se vydali Pardubickým expresem směr Praha. Bez zpoždění a s předstihem jsme vystoupili na konečné stanici Hlavní nádraží.
První zastávkou bylo Staroměstské náměstí, kde jsme viděli v akci několik nevěst i pověstný orloj. Procházka přes Karlův most a Malou Stranu byla též příjemná.

 V Poslanecké sněmovně České republiky jsme nejdříve zhlédli film, ve kterém se mihl i náš pan starosta, pak někteří v kovovém rámu zapípali, na galerii jsme obdivovali 2 kilogramy zlata na stropě sněmovny a svými dotazy jsme završily výborný výklad naší průvodkyně.
Poté jsme po schodech takřka vyběhli k Pražskému hradu. Pravda chrám sv. Víta a přilehlé sály na nás sice dýchly svou historií, ale více nás oslovila Zlatá ulička a Daliborka.
Poté jsme se jako správní turisté proplétali množstvím uliček a zákoutí, prošli jsme Kampou a na Čertovce jsme zamávali chobotničkám.
S rozchodem na Václavském náměstí si všichni bravurně poradili. KFC, Burger King a Mc Donalds praskaly ve švech.

Připočteme-li velice moderní vlaky, uklizená příjemná WC, svačinky od rodičů, vraceli jsme se spokojeni. Výlet nám nenarušilo ani malé zpoždění při cestě zpět, ani zapomenutá taška ve vlaku.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 52 | Týden: 349 | Měsíc: 903 | Celkem: 303018