Naši žáci na rekordních TECHNOhrátkách

Předposlední březnový den se výběr našich žáků z 8. tříd zúčastnil dalších TECHNOhrátek, které se tentokrát uskutečnily na SOŠ a SOU Polička. Naše škola se podílela i na jejich organizaci propůjčením haly, kde se všichni shromáždili v úvodu TECHNOhrátek a také zde proběhla závěrečná soutěž „Hej ty, víš to?“ a vyhlášení výsledků jednotlivých škol na odborných stanovištích i v závěrečné soutěži.

V konkurenci dalších devíti škol naši žáci opět prokázali svou šikovnost a um a v dovednostní soutěži s přehledem zvítězili! Sladkou odměnou jim byl výborný dort, který vyrobili studenti našich hostitelů.

 

Tyto rekordní TECHNOhrátky vzbudily velkou pozornost médií i představitelů Pardubického kraje, o čemž svědčí následující citace z e-mailu jeho pracovnice, kde naleznete i další odkazy, které se k této události váží:

„TECHNOhrátky Pardubického kraje zažily ve středu 30. března nevídanou invazi školáků 7. a 8. tříd. Učebny, gastrostudia i další výcvikové prostory Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Polička, kam tento projekt při svém čtvrtém letošním zastavení zavítal, doslova praskaly ve švech. Do tajů gastronomických oborů, hotelnictví a turismu zde v průběhu dne pronikalo 170 žáků z deseti základních škol, čímž současně vytvořili absolutní rekord v počtu účastníků na jedné akci během dosavadních čtyř ročníků TECHNOhrátek. 

Pro účastníky TECHNOhrátek v SOŠ a SOU Polička bylo připraveno osm pracovišť, na kterých se žáci ZŠ seznámili se sedmi maturitními a učebními obory z výukové nabídky střední školy – gastronomie, hotelnictví, cukrář, číšník, kuchař, pekař a řezník-uzenář.

Do Poličky přijeli žáci z deseti základních škol svitavského regionu: ZŠ Brněnec; ZŠ Bystré; ZŠ Jaroměřice; ZŠ Čs. armády, Moravská Třebová; Masarykova ZŠ Polička; ZŠ Pomezí; ZŠ Radiměř; ZŠ Felberova, Svitavy; ZŠ Riegrova, Svitavy; ZŠ a MŠ Telecí.

Mgr. Hana Pochobradská
oddělení organizační a vzdělávání
odbor školství a kultury  Krajský úřad Pardubického kraje

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 52 | Týden: 349 | Měsíc: 903 | Celkem: 303018