„Tere Tallinn“

2 pa280318V rámci snahy o další zvyšování kvality ve vzdělávání se Masarykova ZŠ Polička zúčastnila Operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“ vyhlášeného Ministerstvem školství. Sedmičlenná skupina učitelů absolvovala pětidenní pobyt v Tallinnu. Navštívila základní školu Tallinna Sudalinna Kool, kde se jí dostalo vstřícného přijetí.

Momentky ve fotogalerii.

Cílem stáže byl „shadowing“, tedy sledování pracovního prostředí, metod a postupů v některé zahraniční škole Evropské unie. Učitelé se každý den účastnili výuky a zhlédli celkem 20 vyučovacích hodin v přírodovědných předmětech a jazycích prvního i druhého stupně školy. Největší zájem vzbudila výuka anglického jazyka, ve které žáci dosahovali velmi dobrých výsledků. Na setkáních s ředitelem školy a učiteli pedagogogové získali informace o organizaci a struktuře estonského školství. K vytvoření představy o životě v Estonské republice také přispělo přijetí velvyslancem České republiky v Estonsku.

 Pracovníci školy připravili kolegům z České republiky rozmanitý poznávací program. Čas po výuce sloužil k procházkám a exkurzím po starobylém hlavním městě, které zaujme návštěvníky svým kouzlem, podobně jako Polička.

Získané poznatky přispějí k obohacení výuky na Masarykově základní škole.

Masarykova základní škola Polička

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 0 | Včera: 27 | Týden: 27 | Měsíc: 315 | Celkem: 305205