Jazykový pobyt - Brighton

P9300079V neděli 27.9.2015 začala naše cesta do Velké Británie. Přes Německo, Nizozemí, Belgii a Francii jsme se trajektem dostali do Anglie. Druhý den v ranních hodinách jsme dorazili do přímořského města Portsmouth. Celý den jsme chodili po památkách. Navštívili jsme Spinnaker Tower (rozhledna ve tvaru lodní plachty), historickou loď HMS Victory atd. Večer jsme přijeli do Brightonu a následovala poslední aktivita dne – setkání s hostitelskými rodinami, u kterých jsme strávili následující čtyři noci.

Každý den ráno jsme chodili do školy, kde jsme se učili s rodilým mluvčím. Poté vždy následovaly různé výlety, procházky nebo nákupy. Navštívili jsme spoustu úžasných míst, jako například Sea Life Centre (vodní svět), Beachy Head (křídové útesy), Hever Castle (domov Anny Boleynové), Palace Pier (molo s kasínem) nebo tři krásné pláže. Poslední den nás čekal výlet do hlavního města Velké Británie Londýna! Navštívili jsme London Eye, ze kterého bylo vidět celé město, jeli jsme lanovkou, prošli jsme se po Trafalgarském náměstí, viděli jsme Buckingham Palace a mnoho dalších míst. V sobotu 3.10.2015 jsme se vrátili domů. Byl to úžasný týden, hned bychom se vrátili zpátky. Děkujeme naší škole a našemu skvělému průvodci, že nám tento nezapomenutelný zážitek umožnila.

Vendula Pucharová

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 21 | Včera: 51 | Týden: 138 | Měsíc: 813 | Celkem: 301407