Příprava občanů k obraně státu (POKOS)

pokos letak

Nezapomenutelný zážitek si odnesli žáci 2. stupně z akce uskutečněné 13. října. Navštívili nás totiž příslušníci Armády České republiky. Akci připravilo Ministerstvo obrany společně s vojáky 14. pluku logistické podpory z Pardubic (14. plogp) v rámci Přípravy občanů k obraně státu (POKOS). Téměř celé dopoledne jsme se na čtyřech stanovištích střídavě seznamovali se základy 1. pomoci, ochranou při chemickém napadení, s informacemi o organizaci naší armády a přípravě a nasazení profesionálních vojáků a také s jejich technikou.

 

Už jen ta možnost prohlédnout si „živé“ vojáky, jejich uniformy a zbraně! Jejich poutavé, zajímavé a vysoce odborné vyprávění nás všechny zaujalo a nenásilnou formou nám přiblížilo důležité informace. Všichni jsme napjatě poslouchali skutečné zážitky vojáků ze zahraničních misí, obdivně sledovali praktické ukázky sebeobrany a s údivem zjišťovali, jak a čím se můžeme chránit při chemickém útoku. U první pomoci se některým z nás sice neudělalo úplně dobře, ale získali jsme potřebné informace, jež mohou skutečně zachránit něčí život. Příjemným bonusem byly i drobné dárky, které jsme obdrželi přímo od vojáků, pokud jsme správně odpověděli na položené otázky. Zejména mladší žáky potěšila i možnost posadit se do vojenské tatry. Škoda jen, že další vojenská technika nebyla právě ten den k dispozici. 

Rozhodně se dá říct, že to stálo za to. Budeme se těšit na další podobně prospěšné akce.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 18 | Včera: 51 | Týden: 135 | Měsíc: 810 | Celkem: 301404