Projekt „ČTEME RÁDI“ - prodloužena výstavka v knihovně

Rosa1Od ledna tohoto roku 3.C s 9.A a jejich p. uč. J. Vaňákovou a p. uč. B. Kaprasovou společně pracovali na tomto projektu. Při výuce vyjmenovaných slov začali třeťáci psát texty, ze kterých se rozhodli vytvořit knihu „Vyjmenovaných příběhů“. Vzniklé příběhy si potom žáci obou tříd navzájem přečetli, vybrali nejlepší, opravili chyby a napsali jako diktát. Momentky ve fotogalerii.
Třeťáci postupně navštívili MŠ, kde tyto příběhy prezentovali, absolvovali besedu s autorkou dětských knížek A.Vorlíčkovou, navštívili expozici ilustrátorky knih R. Fučíkové, pořádali různé soutěže a kvízy s touto tématikou, vyráběli v Mozaice s D. Procházkovou sovičkové keramické záložky do knih, kterou dostal každý, kdo se do projektu zapojil. Třeťáčkům chodili průběžně předčítat oblíbené dětské knížky rodiče a učitelé naší školy.

 Projekt dětem pomohl uvědomit si, jak kniha vzniká, co má obsahovat, lépe si zapamatovat učivo třetí třídy, vytvořit si kladný vztah ke knize a především motivovat k vlastní četbě. Setkání takto věkem vzdálených dětí bylo pro obě skupiny přínosné – mladší ke starším vzhlíželi a vážili si spolupráce s nimi, starší se trénovali v trpělivosti, ohleduplnosti a učili se učit.

Chtěli bychom velmi poděkovat všem, kteří se do projektu zapojili, zavítali mezi nás a tím projekt obohatili o nové informace a nezapomenutelné zážitky.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 52 | Týden: 349 | Měsíc: 903 | Celkem: 303018