BiO 2015

bioV letošním školním roce se žáci druhého stupně účastnili již 49. kola biologické olympiády. Tato soutěž je postupová a obsahuje několik na sebe navazujících aktivit, jedná se o oborový test, poznávání rostlin a živočichů, laboratorní úkol a navíc postupující žáci do okresního kola musí vypracovat vstupní úkol. Letos si účastníci v kategorii mladší žáci vybrali vstupní úkol „Listnaté stromy v zimě“ při jeho přípravě vytvořili přehledný atlas pupenů dřevin. Starší žáci si zvolili téma „Památné stromy“, pro popis historie, zdravotního stavu využili informace z internetu, od místních lidí i z různých publikací, které doplnili vlastní fotodokumentací. Porota však byla při hodnocení nekompromisní a vyžadovala zpracování informací o nejméně šesti památných stromech, což je na Poličsko velmi nelehký úkol.

V příloze uvádíme výsledkové listiny a děkujeme za účast a velmi dobré výsledky: Adamu Hurychovi a Davidu Zahradníkovi, Adéle Laštovičkové, Markétě Tocháčkové a Marku Dittrichovi.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Vysl_Bio_2015.pdf)Výsledkové listiny BiO 2015[ ]298 kB