Vegetativní rozmnožování rostlin

V průběhu měsíců května a června navštívili žáci 4. tříd Centrum technického vzdělávání Půda Městské knihovny v Poličce, kde se zúčastnili přírodovědného programu s názvem Vegetativní rozmnožování rostlin.

Program byl rozdělen na teoretickou a praktickou část. V teoretické části se žáci dozvěděli základní informace o způsobech vegetativního rozmnožování a prohlédli si zástupce rostlin, které můžeme těmito způsoby rozmnožovat. Mohli jsme vidět např. jahodník obecný, pýr plazivý, lilek brambor, česnek kuchyňský a další.
V praktické části prozkoumali pod mikroskopem jednotlivé části těl rostlin a vyzkoušeli si řízkováním namnožit africkou fialku, kterou si pak následně odnesli do tříd. Nyní tak máme možnost pozorovat postupné rozrůstání kořínků a doufáme, že si vypěstujeme novou rostlinku.

Program byl velice zajímavý a těšíme se příští rok na další.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 35 | Týden: 379 | Měsíc: 427 | Celkem: 306963