Moje Polička a exkurze Svojanov 3. ročník

Ve třetím ročníku věnujeme v předmětu Svět poznání velkou část roku poznávání místopisu Poličky a okolí. V rámci výuky jsme si objevovali historii našeho města a navštívili historické expozice v CBM. Zde jsme si prohlédli zakládající listinu našeho města a také si vyzkoušeli historické kostýmy, brnění i zbraně. Také jsme se prošli po ochozech městských hradeb a prohlédli bašty a místa, kde obránci naše město střežili. V historickém centru města jsme pátrali po významných poličských rodácích a též poznávali přírodu v našem městě v naučném parku u hradeb. Při poznávání jsme plnili mnoho píditelských úkolů a tím jsme znalosti dále prohlubovali. Už v 1. třídě jsme navštívili památnou Lukasovu lípu v Telecím a letos, na závěr našeho projektu, jsme se vydali na hrad Svojanov. Strašidla jsme sice nepotkali, ale trochu odvahy jsme potřebovali při výstupu na hlásku, kde nám byl odměnou nádherný výhled. Poutavý výklad pana průvodce po celém hradě a domě zbrojnošů nás také velmi zaujal a nezalekli jsme se ani při vstupu do mučírny. Počasí nám přálo a výlet se vydařil. Během celého projektu jsme poznali mnoho nového o našem městě.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 51 | Týden: 159 | Měsíc: 542 | Celkem: 304166