Výlet Hlinsko

Dne 10.5.2024 jsme se zúčastnili výletu do Hlinska. Byla to odměna za účast v dějepisné soutěži.

Navštívili jsme Betlém a Planetu Hlinsko. Ráno jsme začali v Betlémě, kde nás čekal dějepisně naučný a velmi zajímavý výklad a také prohlídka historických domků z 18. století. Nahlédli jsme tak do života řemeslníků. Po prohlídce jsme dostali prostor k nakoupení suvenýrů a v některých domech byli obchůdky např. s hudebními nástroji... Ze skanzenu jsme se krátkou jízdou autobusem přesunuli před Planetu Hlinsko.

V Planetě jsme se dozvěděli a připomněli si něco o litosféře, atmosféře a hydrosféře. Každá z těchto sfér měla v expozici svůj koutek. Nejprve jsme vyrazili na průzkum litosféry. Zde nás na první pohled zaujal velký model naší planety. Nejprve nás v každé ze sfér čekal krátký výklad a poté jsme mohli zkoušet různé aktivity. Po prohlídce litosféry jsme se přesunuli do hydrosféry. Zde jsme dostali kuličku znázorňující kapku vody a s touto kuličkou jsme mohli zkoušet různé aktivity např. labyrint. Nejvíce nás ale v hydrosféře upoutala cesta proudění vody, kterou jsme mohli projít. Po prohlídce hydrosféry jsme zašli i na skok do atmosféry, zde jsme si řekli něco o jejím dělení. V atmosféře nás nejvíce zaujal vysavač. K vidění bylo také něco o tornádu. Po prohlídce jsme si nakoupili suvenýry a něco malého v automatu. Venku jsme si ještě mohli vyzkoušet vcítit se do elektronu. Pak už následovala cesta domů do Poličky.

Celý výlet jsme si moc užili a počasí nám vyšlo na jedničku:-)

Jana K. 9.C

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 51 | Týden: 159 | Měsíc: 542 | Celkem: 304166