NEVIDÍM A VIDĚT CHCI!

V pondělí 13.11. na Mezinárodní den nevidomých jsme se ve třídě 2.C tomuto tématu celý den věnovali. Děti na vlastní kůži pocítily, jak se píše, manipuluje s předměty a pohybuje bez zraku. V naučném videu se dozvěděly velmi zajímavé a důležité informace o nevidomých a o tom, jak jim můžeme pomoci a vhodně se zachovat v určitých situacích. Seznámily se se slepeckým písmem a pokusily se podle návodu vytlačit do kovové fólie své jméno, které pak hmatem prozkoumávaly. Dozvěděly se, jak se toto písmo jmenuje, kdo ho vymyslel a kolik mu bylo let. Zaměřili jsme se také na stavbu oka a především na to, jak své oči chránit. Na závěr jsme opět hledali v kartách ctností a pro tento den jsme vybrali kartu – sebeláska, trpělivost, silná vůle, porozumění a respekt.

Včeličky

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 52 | Týden: 349 | Měsíc: 903 | Celkem: 303018