Prevence

adaptakAdaptační pobyt
V polovině září absolvovali šesťáci ve Svratouchu tradiční seznamovací kurz, na kterém se poznávali a navazovali mezi sebou kamarádské vztahy. “Seznamovák” se líbil, líbil se i program a žáky doopravdy bavil. Většina chválila i jídlo, což dotvářelo pozitivní atmosféru našeho pobytu. Nejvíce se líbila noční hra, pavučina a střelba ze vzduchovky. "Adapťák" splnil své poslání na jedničku a všichni jeho účastníci si domů odvezli spousty skvělých zážitků a dobrý pocit z celé akce. Zpětnou vazbou byl dopis psaný právě „Adapťáku“:
… vůbec se mi nechtělo domů, chtěla bych další takový adapťák EB
… líbily se mi seznamovačky s barevnými lepícími papírky, hledání slov a přenášení pana učitele NG
… noční hra byla super, myslel jsem, že to nezvládnu, když jsem šel na řadu, už jsem byl v pohodě VF
Na adaptační pobyt navazoval preventivní program Bolest jménem šikana, Kyberšikana a Chat, který pro nás zorganizoval ACET Chrudim. A zase se žáci dozvěděli nové informace.

Rozvoj sociálních dovedností
Sedmáci, pod taktovkou Mozaiky Polička, si užili nadstavbu adaptačního pobytu v podobě zážitkového dne na fotbalovém stadionu.  Hrály se hry… jako Pyramida, Chobotnice, Brány, Slepec, Speed cups, Bludiště, minikvízy a další. Poděkování patří děvčatům z Mozaiky za jejich kreativitu.

Prevence s Policií na I. stupni
Žáci I. stupně postupně projdou besedou Rizikové chování a Vlastní bezpečí, které lektoruje Policie ČR a její preventistka Nikol Zavřelová.

Copyright © 2023 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 17 | Včera: 18 | Týden: 252 | Měsíc: 75 | Celkem: 295555