DEN SE SVATÝM VÁCLAVEM

Ve třídě 2.C u příležitosti státního svátku Dne české státnosti, probíhal projekt nazvaný: Den se sv. Václavem. Zhlédli jsme prezentaci o Václavovi, přečetli si o něm v knize, poslechli Svatováclavský chorál a od Jaromíra Nohavici Legendu o Svatém Václavovi. Zjistili jsme, kde můžeme najít jeho pomník, sochy, Svatováclavský (Tisíciletý) dub, že houby václavky s ním mají spojitost. Děti vybarvovaly, vystřihovaly a lepily puzzle sv. Václava na koni a také si vyrobily Svatováclavskou korunu. Pracovaly s textem v hrách hledačka, Vingo a v křížovce. V matematice počítaly s mincemi, především dvacetikorunami. Na závěr jsme pracovali s kartami ctností a děti pro sv. Václava vybraly velké množství karet, kde nejvíce se opakovala karta vlastenectví. Také si každý našel kartu svoji a zdůvodnil svoji volbu. Tento den jsme si moc užili.

Včeličky

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 52 | Týden: 349 | Měsíc: 903 | Celkem: 303018