Přírodopisná exkurze

img 20230531 103822Ve středu 31.5. jsme se s deváťáky vydali na přírodopisnou exkurzi s tím, že naše cesta povede na Žulovou stezku ve Skutči. Bohužel, po nečekaných komplikacích s autobusovou dopravou, jsme museli vymyslet náhradní plán. Nejelo se tedy do Skutče, ale vlakem do Svitav k rybníku Rosnička. Zde jsme si prošli část naučné stezky, kde jsme se mohli seznámit s biologií, ekologií i historií svitavských rybníků a zároveň jsme nahlédli do života lesů. Počasí nám přálo, čehož někteří odvážlivci využili a vyzkoušeli teplotu a kvalitu vody. Po odpočinku u místní písečné pláže nás už čekala jen cesta zpět na nedalekou vlakovou zastávku a domů.

Eva Neudertová, Ondřej Mencák

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 52 | Včera: 73 | Týden: 348 | Měsíc: 902 | Celkem: 303017