Majáles 2023

Ve středu 10.5. se v žádné s poličských škol neučilo … byl Majáles, tedy čas, kdy studenti oslavují příchod jara. Tradičně jsme se nejprve vydali do parku, abychom zhlédli průvod masek. I letos byly velmi vydařené. Na chvíli jsme se stali součástí netradiční svatby, účastníky školního výletu, prošli okolo nás apoštolové, mořská panna i pirát a úsměv nám vykouzlili Trollové. Po vyhlášení nejzdařilejších masek na náměstí, se již naši sportovci vydali utkat v mnoha sportovních kláních, např. ve fotbalu, florbalu, orientačním běhu, stolním tenisu či piškvorkách. Jiní si zase vyzkoušeli méně tradiční sporty jako zdolat horolezeckou stěnu, skateboarding nebo jízdu na kajaku. Pro ty, kterým se v tento den sportovat nechtělo, byly nachystány různé další aktivity v parku a v prostorách SOŠ a SOU Polička. Zde si žáci mohli vyzkoušet například tzv. carving, tedy ozdobné vyřezávání do ovoce, případně nazdobit perníček. V parku jsme poté někteří chvíli relaxovali pod rukami studentů SOŠ obchodní a služeb Polička při masáži šíje nebo pletení copánků. Aby si tento den užili i naši nejmenší, žáčci z 1. stupně, studenti Gymnázia Polička pro ně v parku nachystali množství her a soutěží, za které vždy byli i sladce odměněni. Počasí nám tentokrát přálo a tak si Majáles 2023 snad všichni příjemně užili.

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 40 | Včera: 47 | Týden: 296 | Měsíc: 87 | Celkem: 299458