Zeměpisná olympiáda

V úterý 10. ledna 2023 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Ve třech kategoriích poměřilo své znalosti ze zeměpisu celkem 36 žáků 2. stupně. Tentokrát bylo klání velmi vyrovnané, o třech postupujících do okresního kola z každé kategorie rozhodly až dodatečné otázky.

Kategorii A (6. ročníky) vyhrál Adam Pavliš ze 6.A (46 bodů), druhé místo obsadila Lucie Hegrová ze 6.A (45 b.), a o třetí místo svedli souboj Ondřej Moučka ze 6.A, Lukáš Fizer ze 6.D a Jan Minařík ze 6.A (všichni 44 b.). V pomyslném rozstřelu se nejlépe vedlo Janu Minaříkovi.

Kategorie B (7. ročníky) byla také vyrovnaná. První místo obsadila Tereza Cacková (35 bodů), na druhém místě byli shodně Anežka Dvořáková, Adéla Fliedrová a Matěj Pentek (31 b.), všichni jmenovaní navštěvují třídu 7.A. Postup do okresního kola si nakonec vybojovala Adéla s Matějem.

V kategorii C (8. a 9. ročníky) zvítězila Jana Kadeřábková z 8.C (44 bodů), na druhém místě se umístil Štěpán Šafář z 9.C (41 b.) a třetí místo společně obsadili Adéla Coufalová z 8.A a Barbora Groulíková z 9.A (39 b.). V této kategorii postupuje Adéla.

Okresní kolo se koná 22. února 2023 ve Svitavách, všem postupujícím přejeme hodně štěstí a pevné nervy.

kabinet zeměpisu

Copyright © 2024 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 1 | Včera: 52 | Týden: 349 | Měsíc: 903 | Celkem: 303018