Projektový den pro ZŠ na Gymnáziu Polička

Vybraní žáci 8. a 9. tříd se v pátek 25.11.2022 zúčastnili projektového dne pro základní školy na Gymnáziu Polička v Projektu I-KAP II z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Projekt byl zaměřen na práci s výpočetní technikou, na práci v laboratořích chemie, fyziky a biologie. Naši žáci zahájili činnost v učebně informatiky, kde programovali hru v programovém prostředí Schratch. V laboratoři si za pomoci studentů čtvrtého ročníku vyzkoušeli práci s výukovou a experimentální sadou Arduino. Nejčastěji sestavovali tónový generátor, měření a odhadování vzdálenosti, servo, ale vyzkoušeli si i řízení LED potenciometrem a změnu barev LED. Nakonec pracovali v biologické laboratoři, kde nejprve vytvořili preparáty a pak pod mikroskopem pozorovali stavbu dvou mechů – rašeliníku a měříku. Všem žákům se práce v projektu líbila a určitě si odnesli mnoho zážitků, které je budou inspirovat při volbě dalšího studia.

Počet návštěv - Dnes: 34 | Včera: 56 | Týden: 297 | Měsíc: 1339 | Celkem: 301933