Projektový den – vaření – výroba jitrnic

img 5872Tento projekt jsme si užili. Celým dnem nás provázel pan Josef Baláš. Nejdříve nám vysvětlil, jak porazit a zpracovat prase. Pak už jsme se pustili do práce – obírali jsme prasečí hlavy, mleli maso a játra a krájeli libové maso na malé kousky. To byla práce především pro kluky. Holky zatím špejlovali střeva. Po smíchání všech ingrediencí jsme přes narážku plnili jitrnice. Ještě zašpejlovat a 25 minut povařit.

Každý si domů odnesl 5 jitrnic, na kterých jsme si pochutnali.

Byla to velmi zajímavá zkušenost ve srovnání s klasickým vařením ve škole. Zjistili jsme, že řezničina není nic jednoduchého. Více ve fotogalerii.

žáci 8.A

Copyright © 2022 ZŠ Masarykova Polička. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

Počet návštěv - Dnes: 2 | Včera: 28 | Týden: 79 | Měsíc: 194 | Celkem: 277194